Ako je suditi po fimovima u ovom izboru, aktuelni trenutak srpske animacije je živopisan i nadasve privlačan mozaik ideja, estetičkih i poetičkih pristupa, iza kojih stoje autori različitih generacija. Uz dragocenu podršku Filmskog centra Srbije dobili smo još nekoliko sjajnih naslova koje očekuje uzbudljiv festivalski život. Uživajte u fimovima Marije Vulić, Vuka Palibrka, Mine Cvetinović Pavkov, Rastka Ćirića i Stevana Živkova.
Kata Gugić (1990) diplomirala je Modni dizajn na Tekstilno-tehnološkom fakultetu i Animirani film i nove medije na Akademiji likovnih umjetnosti u Zagrebu. Radi na području animacije, scenografije i kostimografije.
Hrvatska, 2020
Kratka opera inspirisana Ezopovom basnom Dva petla i orao.
Režija: Kata Gugić
Scenario: Kata Gugić
Animacija: Kata Gugić
Montaža: Kata Gugić
Dizajn zvuka: Vjeran Šalamon
Produkcija: Akademija likovnih umjetnosti Zagreb
Francuska, 2020
Pingvin Konrad u potrazi za otetim prijateljima.
Izvorni naslov: La guerre trés trés froide
Režija: Bonnie Rollot, Clara Mari, Sandra Garcia, Wenqing Wang, Lucie Gay
Scenario: Bonnie Rollot, Clara Mari, Sandra Garcia, Wenqing Wang, Lucie Gay
Animacija: Clara Mari, Sandra Garcia
Montaža: Bonnie Rollot
Dizajn zvuka: Clara Mari, Angel IGNACE
Produkcija: ECV Paris
Julija Aronova je rođena 1983. Diplomirala na VGIK -u (Institut za kinematografiju Gerasimov) u Moskvi. Rediteljka kratkih animiranih filmova.
Francuska, 2020
Sa vrha svoje osmatračnice vatrogasac pomno motri na grad, spreman da se uhvati u koštac sa bilo kakvim opasnostima. Međutim, ulice su mirne i tihe. Uprkos tome, on je rešen da svuda traži znake mogućeg požara. Očajan, vatrogasac diže ruke od uzaludnog posla. Ali, jednog dana upoznaje ženu koja gori od ljubavi prema njemu. U njoj pronazi smisao u svom životu!
Izvorni naslov: Pompier
Režija: Yulia Aronova
Scenario: Yulia Aronova
Animacija: Eugen Boitsov,Yulia Aronova,Iulia Voitova
Montaža: Yulia Aronova
Dizajn zvuka: Artem Fadeev
Produkcija: Imaka Films
Aleksandra Majova je češka ilustratorka, animatorka i rediteljka. Studirala je animaciju na FAMU. Tokom studija provela je neko vreme na odseku za animaciju Estonske akademije umetnosti u Talinu. Režirala je, između ostalih, kratke animirane studentske filmove Bazen (2010) i Mitopolis (2013), koji su osvojili niz značajnih domaćih i međunarodnih nagrada. Trenutno ilustruje dečije knjige i radove u animiranoj dečijoj TV seriji Priče o gladnom medvedu (u produkciji Bionaut 2021).
Češka, 2020
Pranje i ljubav.
Izvorni naslov: Pračka
Režija: Alexandra Májová
Scenario: Alexandra Májová, Martin Máj
Animacija: Alexandra Májová
Montaža: Michal Reich
Dizajn zvuka: Jan Richtr
Produkcija: Alexandra Májová
Polin Epiar, Valentin Ventura, Tifen Buržubur, Klementin Vaso, Lisa Lein i Elodi Labord su završile master studije digitalne režije na Rubika fakultetu za animaciju (Valensien, Francuska). Godine 2020. zajedno su režirali kratki film „Na tankom ledu“.
Francuska, 2020
U pratnji svog vernog snimatelja, tajanstveni reporter kreće na put kako bi dokumentovao navodnu izumrlu vrstu.
Izvorni naslov: Disparus
Režija: Pauline Epiard, Valentine Ventura, Tiphaine Burguburu, Clémentine Vasseur, Lisa Laîné, Élodie Laborde
Scenario: Pauline Epiard, Valentine Ventura, Tiphaine Burguburu, Clémentine Vasseur, Lisa Laîné, Élodie Laborde
Animacija: Pauline Epiard, Valentine Ventura, Tiphaine Burguburu
Montaža: Tiphaine Burguburu
Dizajn zvuka: Valentine Ventura
Produkcija: Rubika Animation
Rediteljski dvojac piše i režira animirane kratke filmove već oko 15 godina. Nakon prve saradnje sa produkcijom La Luna 2015. godine, kada je snimljen film NEKADA PRE TRI PUTA, kao jedan od 10 filmova animirane kolekcije kanala + „Draw Always!“, usledilo je snimanje ŽANOTINE PRIČE, u koprodukciji sa Xbo filmom, koji je potom prikazan na kanalu France 3. Duo autora je nedavno završio i film OLD HAG, čiji je scenario 2016. godine nagrađen na Film Marketu na festivalu u Anesiju, čija je prava otkupio Canal +.
Francuska, 2020
Dok je njegova supruga ubeđena da se on nalazi na poslovnom eminaru u Parizu, Žan-Lik plovi po zalivu negde u Luzijani, gde ga očekuje sastanak sa vudu vračem Ričardsonom. Ovaj čarobnjak je poznat po rešavanju svih problema.
Režija: Julie Rembauville, Nicolas Bianco-Levrin
Scenario: Nicolas Bianco-Levrin
Animacija: Nicolas Bianco-Levrin
Montaža: Julie Rembauville
Dizajn zvuka: Marie Doyeux
Produkcija: La Luna Production
Avišaj Simčovič je završio studije na akademiji Becalel 2020. godine. Živi i radi u Jerusalimu I bavi se animacijom, videom i instalacijama. “Pokojnik” je njegov poslednji projekat realizovan tokom studija na Becalelu. Keren Or Zelinger je završila studije na Becalelu 2020. godine. Odrasla je u Izraelu. U svom radu Zelinger kombinuje animaciju, ilustraciju i štampu. „Pokojnik“ je njen poslednji projekat na studijama animacije na Becalelu.
Izrael, 2020
Mjuzikl u stop motion tehnici. Haim, u odmaklim godinama, leži na samrtnoj postelji, dok se članovi njegove porodice okupljaju da se oproste, svako na svoj apsurdan način.
Režija: Avishai Simchovitch, Keren Or Zelingher
Scenario: Avishai Simchovitch, Keren Or Zelingher
Animacija: Nurit Galron, Zina Shamrouk, Aya Hayut, Zlil Rubinstein, Eliran Swissa
Dizajn zvuka: Ori Kadishay
Produkcija: Bezalel Academy of Arts & Design
Andrej Kuznjecov rođen je 1966. godine u Južno-Sahalinsku. Diplomirao na Umetničko-grafičkom fakultetu na Moskovskom državnom pedagoškom univerzitetu, koji je u to vreme bio Ruski državni univerzitet za kinematografiju nazvan po S. Gerasimovu. Od 1990. je umetnik, animator i direktor Pilot studija. Radio je na projektu „Planina dragulja“.
Rusija, 2020
Teorija zavere ponekad odstupa od prakse. U isto vreme, ne samo život, već i smrt menjaju planove ljudi – i to ne uvek onako kako bi pomislili.
Izvorni naslov: Zagovor
Režija: Andrey Kuznetsov
Scenario: Andrey Kuznetsov
Animacija: Andrey Kuznetsov
Montaža: Andrey Kuznetsov
Dizajn zvuka: Ivan Uryupin
Produkcija: Soyuzmultfilm
Francuska, 2020
Majk, Bob i Frank sleću na Zemlju radi naučne ekspedicije. Rutinska misija za ove vanzemaljce, ali ovog puta neće sve ići po planu…
Režija: Lauriane Balestrat, Marc Antoine Alonzo, Alexis Sabalza, Elie Berhoumieux, Lucas Soupou
Scenario: Lauriane Balestrat, Marc Antoine Alonzo, Alexis Sabalza, Elie Berhoumieux, Lucas Soupou
Animacija: Lauriane Balestrat, Marc Antoine Alonzo, Alexis Sabalza
Montaža: Lucas Soupou
Dizajn zvuka: Romain Castagnet
Produkcija: MoPA
Francuska, 2020
Mračna komedija o sukobljenim blizancima koji moraju da ispune volju svoje majke: da zakopaju njeno mrtvo telo u šumi.
Režija: Etienne Fagnère, Manon Carrier, Johan Cayrol, Alo Trusz, Jean-Baptiste Escary
Scenario: Etienne Fagnère, Manon Carrier
Animacija: Johan Cayrol, Alo Trusz
Montaža: Jean-Baptiste Escary
Dizajn zvuka: Les Cosmonotes
Produkcija: MoPA
Marko Tadić rođen je u Sisku 1979. godine. Završio je studij likovne umjetnosti, slikarstvo na Accademiji di belle Arti u Firenci. Njegova umjetnička praksa uključuje crteže, instalacije i animacije. Dobitnik je brojnih nagrada, a filmovi su mu prikazani na mnogim međunarodnim festivalima animiranog i eksperimentalnog filma. Izlagao je na brojnim samostalnim i grupnim izložbama diljem svijeta. Godine 2017. zajedno s Tinom Gverović predstavljao je Hrvatsku na 57. Venecijanskom bijenalu. Sudjelovao je u brojnim rezidencijalnim programima, u Helsinkiju, New Yorku, Los Angelesu, Frankfurtu i Beču. Radi na Akademiji likovnih umjetnosti u Zagrebu.
Hrvatska, 2020
Sniman na 16-milimetarskom filmu, ovaj vizualni izričaj korijenje vuče iz arhivske građe i pjesme Hansa Magnusa Enzensbergera. Govori o zaboravljenim ljudima, njihovim životima i djelima. Ova dva arhiva pronađena su na jednom zagrebačkom buvljaku. Jedan pripada slavnom arhitektu, a drugi slavnom skladatelju. Ovaj se film bavi nestajanjem i ljudskim zaboravom.
Izvorni naslov: Događaji za zaboraviti
Režija: Marko Tadić
Scenario: Marko Tadić
Animacija: Marko Tadić
Montaža: Iva Blašković, Miro Manojlović
Dizajn zvuka: Hrvoje Nikšić
Produkcija: Kreativni sindikat
Rođen 1983. u Lilu (Francuska), Bastijen Dibua je diplomu CGI režije stekao 2006. godine na fakultetu Supinfocom Valenciennes. Njegov kratki postdiplomski CGI rad pod nazivom AH (realizovan u saradnji sa Simonom Moreom i Joris Bake) je priča o djevojčici koja gleda u svoju vruću abecednu supu, odakle zaranja u potragu za nadrealnim pejzažom iscrtanim slovima abecede u svetu nestašne dece. Bastien Dubua je oduševljeni putnik, a nakon što je krenuo autostopom od severa Francuske do Istanbula, došao je na ideju da napravi animirani dnevnik putovanja. Njegov prvi nezavisni film Madagaskar, Dnevnik putovanja zasnovan je na jednogodišnjem putovanju na veliko crveno ostrvo.
Francuska, 2020
Deset godina sam se pretvarao da snimam film od dedinih alžirskih ratnih suvenira. Danas nisam siguran da želim da čujem šta ima da kaže …
Režija: Bastien Dubois
Scenario: Bastien Dubois
Animacija: Lucas Morandi, Mathilde le Moal, Mylene Cagnoli, Myrtille Pautet, Kelsi Phung, Julie Bousquet, Olivier Ladeuix, Léa Bancelin, Laure Clemansaud, Christophe Congard, Charles Ouvrard, Fabien Corre, Gabriel Jacquel, Thomas Machart, Gilles Cuvelier, Claire Trolle
Dizajn zvuka: Vandy Roc
Produkcija: Blast Production
Jonas Hurle rođen je 1990. godine u Karlsrueu, u Nemačkoj. Završio je studije za Medijski dizjan na DHBV Ravensburg. Radio u AD BUREAU u Karlsrueu i LINGNER.COM u Heilbronu. Eksperimentalni kratki film „Fragmenti“ prikazan je na nekoliko filmskih festivala. Trenutno radi u Štutgartu kao nezavisni dizajner pokreta za komercijalne spotove i sopstvene nekomercijalne radove. Od nedavno sarađuje sa Djukom Ngajenom u studiju F.U.N.
Nemačka, 2020
Smrt ostavlja mnoga pitanja bez odgovora, dok ulazimo u prostorije koje su nekada pripadale umrloj osobi. Kad čovek nestane, stvari ostaju na svom mestu. „Fragmenti“ osvetljavaju život mog dede, Herberta Hurlea, kroz stvari koje je sakupio, otkrio i koristio u svom životu. Oživljavaju sećanja koja su se zadržala na ovim stvarima.
Režija: Jonas Hurrle
Scenario: Jonas Hurrle
Animacija: Jonas Hurrle
Montaža: Jonas Hurrle
Dizajn zvuka: Marc Fragstein
Produkcija: DHBW Duale Hochschule Baden-Württemberg
Sondre Jore i Joahim Berg su rediteljski dvojac iz potpuno različitih sredina. Sondre je mlad, tehnički nadaren i voli 3D animaciju. Joahim je stara škola autora, odrastao na 2D-u, sa umetničkim obrazovanjem stečenim na tradicionalnom crtežu u Firenci, Italija. Zajedno su studirali animaciju na univerzitetskom Volda koledžu u periodu 2017-2020. godine.
Norveška, 2020
Bio jednom jedan čovek, toliko tužan da je, da bi skrenuo pažnju na sebe, oteo avion! Ali pošto je otmica aviona nezgodna rabota, odlučioje da cimne jedno pivo. Pa još jedno. I još nekoliko. Šta se posle dogodilo izgledaće vam neverovatno, ali, greške nema – sušta je istina. Priča o incidentu na letu 139 Braathens SAFE-a koji se dogodio 21. juna 1985. godine.
Režija: Joachim Berg, Sondre Johre
Scenario: Joachim Berg, Sondre Johre
Animacija: Joachim Berg, Sondre Johre
Dizajn zvuka: Eilif Grøn Hensvold
Produkcija: Volda University College
Jonas Rimer rođen je u blizini Berlina 1990. godine i studirao je animaciju na Filmskom univerzitetu Babelsberg. Njegov kratki film MASCARPONE prikazan je na više od 100 festivala širom sveta i osvojio je preko 25 nagrada. Film je bio deo „Kratkog tigra naredne generacije“ na Filmskom festivalu u Kanu. Godine 2019. Jonas Rajmer je realizovao animirani dokumentarni film ČOVEK KOJI JE PREPLOVIO MORE uz donaciju Nordmedie.
Nemačka, 2020
Animirani dokumentarni film koji priča priču o izbeglici iz DDR-a koja se pridružuje Novoj desnici. U preklopnom čamcu beži preko Danske u Zapadnu Nemačku, gde priču obavija tama. Njegova novostečena sloboda prelazi u dezorijentaciju. Novi dom uspeva da pronađe samo u nabujalom nacionalističkom pokretu.
Izvorni naslov: Der übers Meer kam
Režija: Jonas Riemer
Scenario: Jonas Riemer, Lion Bischof
Animacija: Jonas Riemer
Montaža: Jonas Riemer, Martin Herold
Dizajn zvuka: Robert Pilgram, Marcus Sander
Produkcija: Jonas Riemer, Johannes Schubert
Marin Laklot je studirala animaciju u Francuskoj, prvo na ESAAT-u u Rubeiu, a zatim na EMCA -i u Angulemu, nakon čega je pohađala kurs dokumentarne animacije. Po završetku studija 2014. godine, snima film „Papier buvard”, jednu epizodu serije kratkih filmova. „En sortant de l’ecole“ posvećenu pesniku Robertu Desnosu.
Francuska, 2020
Ova šetnja kroz svakodnevnicu nekoliko psihijatrijskih ustanova omogućava nam da upoznamo izuzetne ljude koji nas puptaju da uđemo u njihovu privatnost.
Režija: Marine Laclotte
Scenario: Marine Laclotte
Animacija: Mathilde Parquet, Lisa Matuzak, Marine Laclotte
Montaža: Thomas Grandremy, Claude Clorennec, Catherine Aladenise
Dizajn zvuka: Camille Erder, Flavien Van Azefeld, Adam Wolny
Produkcija: A Lardux Films, Folimage
Ivan Stojković je srpski animator i strip umetnik. Studirao je grafički dizajn na Fakultetu primenjenih umetnosti u Nišu i animaciju na Fakultetu primenjenih umetnosti u Beogradu. Njegovi stripovi objavljeni su u Srbiji i Francuskoj (Linije fronta, System comics, 2017; Duge noći crne zastave, System comics, 2018, L’Ombre d’Antan, izdanja Inukshuk, 2017) i njegove animacije prikazivani su na međunarodnim festivalima animacije (Balkanima, Beograd, 2011; Animateka, Ljubljana, 2011; Animafest, Zagreb, 2012; Annecy, Francuska, 2016).
Srbija, 2021
Eksperimentalna vizuelizacija ličnog dnevnika koji govori o težini odrastanja, o porodici, različitim generacijama i svim linijama koje ih povezuju.
Režija: Ivan Stojković
Scenario: Ivan Stojković
Animacija: Ivan Stojković
Montaža: Ivan Stojković
Dizajn zvuka: Israel Bañuelos
Produkcija: Vorky Team/Kinematika
Paolo Santamaria (1990) diplomirao režiju i filmsko stvaralaštvo u Centru za eksperimetnalnu kinematografiju pri Nacionalnoj filmskoj akademiji. Paolovi radovi se kreću od dokumentarnih, preko reklamnih, do produkcije muzičkih spotova. Na polju reklame, Paolo je bio zadužen za reklame i korporacije u ime nacionalnih i međunarodnih brendova i fondacija. Muzika, nakon stvaranja brenda MUSE-X, predstavlja jedno od njegovih glavnih polja interesovanja. Pored različitih filmova nastalih zahvaljujući podršci Centro Sperimentale di Cinematografia, Paolo je 2019. godine režirao igrani dokumentarni film „Ex -Otago – Siamo come Genova“.
Italija, 2020
Putovanje kroz maštu, pronalaženje mesta koje se zove dom.
Režija: Paolo Santamaria
Scenario: Paolo Santamaria
Animacija: Gianpaolo Calabrese
Montaža: Arco Camilli
Dizajn zvuka: España Circo Este
Produkcija: Garrincha Dischi
Koji Yamamura je rođen 1964. godine. Rad na animiranim filmovima započinje kao amater, sa 13 godina. Tokom 1990-ih, istraživao je različite stilove i tehnike radeći uglavnom na filmovima za decu. Nominacija za Oskara za najbolji animirani kratki film, „Mt. Head“ označila je prekretnicu koja ga je navela da se pridruži najpoznatijim svetskim stvaraocima animiranih filmova. Njegova glavna dela od tada uključuju „Stari krokodil“ (2005), „Seoski doktor Franca Kafke“ (2007) i „Muybridge’s Strings“ (2011). Njegovi filmovi osvojili su više od 100 nagrada. Član je Akademije filmskih umetnosti i nauka. Radi kao profesor na Univerzitetu umetnosti u Tokiju.
Japan, 2021
Polarnom medvedu je jako dosadno s raznim morskim životinjama u dubokom plavom moru. Nastavljač drevne tradicije „Karikatura razigranih životinja“ u stilu crteža na svitku; sada su tu „Razigradne morske životinje“ u formi animacije, sa igrom na japanskom i engleskom jeziku: „Hokioku-Guma Suggoku Hima. / Beli medved podnosi dosadu“, „Kavauso Kavaisou. / Druga vidra, jadna vidra, „itd.
Režija: Koji Yamamura
Scenario: Koji Yamamura
Animacija: Koji Yamamura
Dizajn zvuka: Takino Masumi
Produkcija: Yamamura Animation
Dastin Ris rođen je u Cirihu (1981) i odrastao u Velikoj Britaniji pre povratka u Švajcarsku 1991. godine. Sledeći ljubav prema animaciji, 2007. je diplomirao na fakultetu Umetnosti i dizajna u Lucernu (HSLU). Kao režisr i producent, autor je trejlera, spotova i kratkih filmova, a isto tako i realizator nezavisnih projekata. Predaje na HSLU-u, vodi radionice filma i animacije, i radi kao filmski urednik u raznim bioskopima. Dastinovi prethodni kratki animirani filmovi „Otkup“ (2012), „Granica“ (2011), „The Bellinger“ (2007) i „Čistač“ (2006) prikazani su na brojnim međunarodnim filmskim festivalima.
Švajcarska, 2020
Električar na redovnom noćnom zadatku postavlja znakove u gradu. Prolazi kroz život neprimećen i bez dodira sa svetom, sve dok ne shvati na koje znakove treba obratiti pažnju.
Režija: Dustin Rees
Scenario: Dustin Rees
Animacija: Dustin Rees, Yael Schärer, Jonathan Wüst
Montaža: Dustin Rees, Fee Liechti
Dizajn zvuka: Loïc Kreyden, Thomas Gassmann
Produkcija: Virage Film
Francuska, 2020
Svakoga dana, sedmogodišnji dečak iz Indonezije prelazi dugačak put da bi na vreme stigao na odredište.
Režija: Pierre Burgoni, Jordan Baudé, Julie Bijjou, Catharianne Ni
Scenario: Pierre Burgoni, Jordan Baudé, Julie Bijjou, Catharianne Ni
Animacija: Pierre Burgoni, Jordan Baudé, Julie Bijjou, Catharianne Ni
Montaža: Pierre Burgoni, Jordan Baudé, Julie Bijjou, Catharianne Ni
Dizajn zvuka: Jordan Baudé
Produkcija: Ecole MoPA
Po završetku studija vizuelnih umetnosti na Saveznom univerzitetu u Rio Grande do Sul (UFRGS) u Brazilu, Felippe Steffens počinje da se bavi animacijom od 2009. godine, uglavnom na dečjim produkcijama i animiranim serijama. Svoj prvi kratki film „Lipe, deda i čudovište“ režira 2016. godine. „Tom“ je njegov prvi nezavisni kratki film.
Brazil, 2020
Tom je bio običan pas kada je otišao u svemir sa svojim ljudskim pratiocem, Mei. Nakon njenog odlaska u svermirsku šetnju iz koje se nije vratila, Tom mora da preuzme kontrolu nad Međunarodnom svemirskom stanicom kako bi je održao u radnom stanju, dok čeka na Mein povratak i povratak u svoj pređašnji život.
Režija: Felippe Steffens
Scenario: Felippe Steffens
Animacija: André Araújo, Daniela Caligario, Felipe Almeida, Gabriel Jimenez, Leonardo Bentolila, Maria Amélia
Montaža: Felippe Steffens
Dizajn zvuka: Guilherme Cássio
Produkcija: Felippe Steffens
Reditelj i ilustrator, Frank Dion sarađuje sa izdavačkim kućama i časopisima, i radi kao scenograf za pozorište i dizajner animacije za dokumentarne filmove. Od 2003. godine režirao je animirane kratke filmove, uključujući i veoma zapažene Gospodin COK, Edmond je bio magarac i Glava koja nestaje, dobitnika nagrade Kristal za najbolji kratki film na međunarodnom festivalu animiranog filma u Anesiju 2016. godine.
Francuska, 2021
Neinspirativni lik odlučuje da poseti svog autora bez inspiracije.
Izvorni naslov: Sous la peau, l’écorce
Režija: Franck Dion
Scenario: Franck Dion
Animacija: Franck Dion
Montaža: Franck Dion
Produkcija: Franck Dion
Aleksandra Miot je rediteljka i animatorka iz Montreala, kanadska pokrajina Kvebek. U okviru svoje producentske kuće Semaphore Films radila je kao producent, režiser i scenarista većeg broja kratkih filmova i veb serija. Između ostalog, Aleksandra je producent i animatorka TV serije „Ecoute cette histoire“, osvajača nagrade Gemini 2015. godine, i nagrade Medea 2017. godine. Kao režiser nekoliko animiranih muzičkih spotova, osvojila je ADISQ nagradu za video zapis godine 2008. i 2009. godine.
Kanada, 2021
Kroz sećanja novinara iz malog grada otkrivamo Luizijanu Žerve, slepu vajarku i ikonopisca. Njihov sastanak pokreće lančanu reakciju nad kojom brzo gube kontrolu.
Izvorni naslov: Pas de titre
Režija: Alexandra Myotte
Scenario: Alexandra Myotte
Animacija: Alexandra Myotte
Montaža: Alexandra Myotte
Dizajn zvuka: Jean-Sébastien Hamel
Produkcija: Alexandra Myotte, Jean-Sébastien Hamel
Francuska, 2020
U mogućoj budućnosti, Džosi, odlučna lugarka, završava sa obaranjem poslednjih stabala u šumarku usred pustinje. Pošto nije ispunila kvotu koju je postavio poslodavac, odlazi u drugu šumu za koju će se ispostaviti da je napravljena od hibrida drveća i jelena, u stalnoj potrazi za svetlošću.
Režija: Claire Eyheramendy, Simon Duclos, Pauline Gregoire
Scenario: Claire Eyheramendy, Simon Duclos, Pauline Gregoire
Animacija: Lucie Roche, Ilef Boumeftah
Montaža: Lucie Roche
Dizajn zvuka: Antoine Gasse
Produkcija: MoPA
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa. Cum sociis natoque penatibus et magnis dis parturient montes, nascetur ridiculus mus. Donec quam felis, ultricies nec, pellentesque eu, pretium quis, sem. Nulla consequat massa quis enim. Donec pede justo, fringilla vel, aliquet nec, vulputate eget, arcu. In enim justo, rhoncus ut, imperdiet a, venenatis vitae, justo.
Film technical info goes here
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa. Cum sociis natoque penatibus et magnis dis parturient montes, nascetur ridiculus mus. Donec quam felis, ultricies nec, pellentesque eu, pretium quis, sem. Nulla consequat massa quis enim. Donec pede justo, fringilla vel, aliquet nec, vulputate eget, arcu. In enim justo, rhoncus ut, imperdiet a, venenatis vitae, justo.
Met Volton je završio studije animacije (2020) na Šeridan koledžu u Kanadi.
Matt Walton l Canada l 2020 l 4:00
Dobroćudni džin pokušava da se prilagodi životu u svom domu, lučkom gradu koji ne prestaje da se širi i raste.
Hoze Prats radi za Aardman Studios kao režiser, pisac priča i ilustrator. Studirao je likovnu umetnost na univerzitetima Mursija, Valensija i Akademija Albertina, da bi zatim je započeo svoju karijeru kao konceptualni umetnik u španskim, meksičkim i finskim studijima. Alvaro Robles završio je studije scenarija i režije na filmskoj školi Metropolis, nakon čega započinje profesionalnu karijeru kao urednik u nekoliko reklamnih agencija u Madridu. Koautor je i pisac scenarija za kratki film „Mara, Maravillas“, koji je snimio u saradnji sa Hoseom Pratom.
Parapluies l José Prats, Alvaro Roblès l France, Spain l 2020 l 12:00
U dalekoj zemlji u kojoj kiša ne prestaje, šestogodišnja Kina dane provodi u bezbrižnoj igri pod okriljem „brade-kišobrana“ svog oca, Dina. Jedne noći nestaje Kinin omiljeni pas Nana. Da bi je pronašla, Kina će se upustiti u avanturu samootkrivanja i suočiti se sa svojim velikim strahom, Kišom.
Erik Monšo je studirao na filmskoj školi La poudriere Njegov prvifilm THE SMELL OF WET DOG osvojio je glavnu nagradu na Rencontres Audiovisuelles u Lilu i festivalu Animated Dreams festival u Talinu. Radio je kao animator na projektima TV serija, kratkih filmova, reklama i spotova, i nekih scena u filmovima Mišel Gondrija. Režirao je ANATOLE’S LITTLE SAUCEPAN koji je osvojio brojne nagrade uključujući i Nagradu publike na festivalu u Ansiju.
Un caillou dans la chaussure l Éric Montchaud l France, Switzerland l 2020 l 11:28
Đak se po prvi put pojavljuje u novom razredu. Ali, on se razlikuje od ostalih, jer, on je žaba u razredu zečeva.
Sam i Fred Gijom rođeni su 7. oktobra 1976. u Friburgu (Švajcarska). Putem animacije kreću 1998. godine, režirajući svoj prvi film Mali pingvin koji je hteo sladoled. Oduševljeni ovim prvim iskustvom, dva brata odlučuju da se animaciji posvete profesionalno, i snimaju naručene filmove, reklame, naučne i kratke filmove. Od 2003. do 2007. usledila je avantura prvog dugometražnog filma sa Mak & Co-om (CH-F-B-UK) koji je distribuiran u više od 20 zemalja i zabeležio poseban uspeh osvajanjem nagrade publike na festivalu u Anesiju. Zajedno sa bioskopskim filmovima, braća sarađuju na raznim predstavama i projektima instalacija, doprinose svesti javnosti kroz dečiji klub La Lanterne Magikue, organizuju seminare za kontinuiranu edukaciju u okviru Focal-a i vode radionice i konferencije.
Le Renard et l’Oiselle l Fred and Sam Guillaume l Switzerland l 2019 l 12:06
Usamljena lisica improvizuje u ulozi oca ptičice koja tek što se izlegla. Dva puta se ukrštaju u stvaranju nove porodice, sve dok ih prst sudbine ne podseti na život koji im je suđen.
Ajzak King režira, dizajnira i animira kratke filmove i reklame svih vrsta (crtani, stop-motion, digitalni mešoviti mediji) od završetka studija na univerzitetu Emily Carr 2000. godine. Ajzaka posebno zanima dizajn likova, gde se kombinacijom manuelnih i digitalnih tehnika upušta u istraživanje ekoloških tema za publiku svih uzrasta.
Isaac King l Canada l 2020 l 11:05
Zavisnost o ekranu. Ugrožene vrste. Šta god! Mrtvo drvo postaje viralno, privlačeći divlje životinje, ljubitelje prirode i gomilu sledbenika na netu. Sa animacijom u potpunosti izvenem na otvorenom, WhateverTree ispituje našu povezanost sa prirodom u doba društvenih medija, ekrana i selfija.